Реставрація Чорної кам’яниці на пл.Ринок 4 у Львові

19.08.2019 #Реставрація

Закінчується реставрація Чорної кам'яниці на пл.Ринок 4 у Львові, яка здійснюється завдяки коштам Посольського фонду США (270 тис.дол.) та фінансам (близько 60 тис.дол.) й організаційним зусиллям Львівського історичного музею. Під керівництвом Олега Рибчинського молоді реставратори Дарина Луцюк, Наталія Гаркот, Володимир Горинь, Дарина Бондаренко, Катерина Плахотнюк завершують розчистку фасаду кам'яниці, закріплення і відновлення фасадних елементів. Попереду - фарбування фасаду та створення експозиції кам'яних пам'яток (лапідарію) у вестибюлі та подвір'ї кам'яниці.

У процесі роботи трапляються цікаві знахідки. Так отримує нові підтвердження уже незаперечний факт поліхромії фасаду, яка, вочевидь, існувала принаймні до кінця 18 ст.

У ніші за скульптурою св. Станіслава Костки реставратор Дарина Луцюк виявила рештки двох невеликих пляшечок (одна з них майже повністю вціліла), які можна орієнтовно датувати 18 - сер. 19 ст. Також за цією скульптурою було виявлено фрагмент давнього різбленого блоку, про вік якого поки що важко судити.

Роботи тривають, завершення реставрації заплановане на жовтень 2019 року.

Відео реставрації: https://youtu.be/abnpa3Kq_B8

https://youtu.be/l6HSITxX7Fw

Фото, відео: Руслан Кошів