Відкриття виставки «Прапори – свідки історичних подій»

19.08.2021 #ВИСТАВКА

19 серпня, в Музеї визвольної боротьби України (м. Львів, вул. Лисенка, 23 а) відбулося відкриття виставки «Прапори – свідки історичних подій».

На виставці в хронологічній послідовності представлені прапори, які пов’язані з боротьбою українців за свободу та державу, а також прапори і транспаранти, які були «свідками» важливих історичних подій. Зокрема експонуються такі раритети: синьо-жовтий прапор, обгорілий на барикадах Революції Гідності в страшні дні лютого 2014 року, сокільський прапор українців Перемишльщини початку ХХ ст., синьо-жовтий прапор ОУН та УПА оригінальної форми, знайдений в церкві преподобної Параскеви Сербської у с. Крехів., синьо-жовтий прапор 1990 року з підписами народних депутатів України Першого демократичного скликання з Народного Руху. На виставці також представлено національний біло-червоно-білий прапор білоруських вірян, які зустрічали папу Івана Павла ІІ у Львові в червні 2001 року.

Події російсько-української війни відображені у двох прапорах Василя Сліпака: синьо-жовтому та червоно-чорному з підписами українських вояків. Також представлено прапор Першої медичної роти Національної Гвардії України.

Окрасою виставки є прапор Пластового куреня «Лісових Чортів» з 1927-1928 рр. посвячений в Соборі святого Юра 22 червня 1929 р. з надзвичайною історією, люб’язно наданий УСП «Велике Плем’я Лісових Чортів», та синьо-жовтий прапор, який належав Провіднику ОУН Степану Бандері і стояв в його канцелярії у м. Мюнхені.

Участь у відкритті виставки взяли: голова ЛОДА Максим Козицький, заступник директора ЛІМ Олена Роман, зав. відділу МВБУ, автор виставки Тарас Кузь, директор департаменту з питань культури, національностей та релігій ЛОДА Ірина Гаврилюк, професор, д.і.н. Микола Литвин, пластун-сеньйор куреня «Лісові Чорти» Василь Менгера.

Запрошуємо відвідати цікаву виставку.

Фото: Христя Гавран, Руслан Кошів, Роман Геринович.

https://www.facebook.com/lviv.historical.museum/posts/4372085156161547