ВИСТАВКА «Світло Сонця, що сходить» (Японіка у збірці Львівського історичного музею)

13.03.2021 #ВИСТАВКА

12 березня Львівський історичний музей у виставковому залі Кам’яниці Корнякта (пл. Ринок, 6) представив для огляду виставку «Світло Сонця, що сходить», яка показує обличчя Японії і японців через призму пам’яток, що знаходяься у фондах ЛІМ.

У Львівському історичному музеї зберігається понад 60 пам’яток японіки – творів матеріальної культури Країни Сонця, що сходить. В основному це предмети зброї та захисного спорядження японського воїна XVIІ - ХХІ ст., виконані у різноманітних техніках обробки металу, різьби по кістці, предмети військового побуту та атрибутики, одягу тощо.

На виставці показані зразки холодної клинкової зброї, які стали своєрідною візиткою японської культури – катана, вакідзасі, танто, нагіната. Акцент зроблено на зброї, що повернула хід воєнної історії феодальної Японії. Це – рушниця з ґнотовим замком. Захисне спорядження – шоломи та обладунки – формують образи воїнів як Епохи воюючих провінцій, так і відносно мирного періоду Едо.

Окремо представлений комплекс пам’яток, які показують Японію після Реставрації Мейцзи (з 1863 р.), зокрема періоду І-ої і ІІ-ої Світових воєн.
Відвідувачів може зацікавити збірка японських нагород і церемоніальне жіноче кімоно. Привертає увагу т.зв. «Прапор удачі» японського солдата часу ІІ-ої Світової війни. Показані нові надходження японіки у ЛІМ, зокрема з митниці. Багато пам’яток експонуються вперше.

Слово на відкритті виставки мали: директор Львівського історичного музею, д.і.н. Роман Чмелик, перший заступник голови Львівської обласної ради Євгеній Гірник, провідний науковий співробітник ЛІМ, автор виставки Тарас Рак, президент Львівської обласної молодіжної громадської організації “Сінкікай” Вадим Черних. Родзинкою імпрези стала демонстрація володіння японською зброєю від ЛОМГО "Сінкікай".

Запрошуємо до огляду цікавої виставки!

Фото: Руслан Кошів.