• Головна
  • Події
  • Представлення громадськості проекту «Реставрація Чорної кам’яниці на площі Ринок у Львові»
Представлення громадськості проекту «Реставрація Чорної кам’яниці на площі Ринок у Львові»

Представлення громадськості проекту «Реставрація Чорної кам’яниці на площі Ринок у Львові»

14 вересня 2016, 18:50

Сьогодні, 14 вересня, з нагоди початку реалізації Львівським історичним музеєм проекту «Реставрація Чорної кам’яниці на площі Ринок у Львові» (автори - працівники музею Петро Слободян, Руслан Кошів) відбулося його представлення громадськості. Цей проект переміг у конкурсній грантовій програмі 2016 року «Великий проект» Посольського фонду США збереження культурної спадщини. Він буде реалізований впродож вересня 2016 року — жовтня 2019 року. За цей час грантодавець виділить на його виконання 275 000 доларів США, власний внесок Львівського історичного музею складе 29 750 доларів США.

За присутності творчої інтелігенції Львова, очільників влади, працівників музею, журналістів участь у презентації проекту взяли представники посольства США в Україні Карен Робблі (керівник відділу преси, освіти та культури) та Ольга Любінецька (куратор проекту), заступник голови Львівської обласної ради Володимир Гірняк, директор ЛІМ Роман Чмелик, начальник управління охорони історичного середовища Львівської міської ради Лілія Онищенко-Швець,завідувач кафедри реставрації архітектурної і мистецької спадщини Інституту архітектури Національного університету «Львівська політехніка» Микола Бевз. "Хресний батько" проекту Петро Слободян ознайомив присутніх із основними завданнями, які необхідно здійснити для його реалізації: відновити чільний та внутрішній фасади будівлі, частину даху й інтер’єрів першого поверху, впорядкувати внутрішнє подвір’я, створити умови для експонування колекції архітектурних і скульптурних деталей 15-20 ст. з фондів Львівського історичного музею.

ФОТОГАЛЕРЕЯ

Проект буде здійснений у співпраці з Кафедрою реставрації архітектурної і мистецької спадщини Інституту архітектури Національного університету «Львівська політехніка».

Усі виступаючі зійшлись на думці, що така перлина Львова як "Чорна кам'яниця" (пам'ятка архітектури національного значення 16 ст., яка входить до ансамблю історичного центру Львова, включеного у 1998 році до списку об'єктів Світової спадщини ЮНЕСКО) потребує кваліфікованої грунтовної реставрації. Завдяки грантовим коштам від Посольського фонду США збереження культурної спадщини, зусиллям працівників Львівського історичного музею, реставраційних структур, допомозі органів обласної та міської влади реалізація цього благородного завдання матиме усі шанси на успіх.

Фото: Роман Геринович, Руслан Кошів

ОНОВЛЕНО: Мас-медіа про реставрацію Чорної кам'яниці

https://www.youtube.com/watch?v=oXO3mYk4xac
http://zaxid.net/news/showNews.do?chornu_kamyanitsyu_na_ploshhi__rinok_vidrestavruyut_za_300_tis&objectId=1403645
http://gazeta.lviv.ua/2016/09/14/u-lvovi-rozpochinayetsya-restavraciya-chornoyi-kam-yanici/
http://wz.lviv.ua/news/182825-na-restavratsiiu-chornoi-kamianytsi-300-tysiach-dolariv
http://zik.ua/news/2016/09/14/posolskyy_fond_ssha_vydilyv_275_tys_na_restavratsiyu_lvivskoi_chornoi_863912
http://gazeta.ua/articles/history/_cornu-kamyanicyu-vidrestavruyut-za-groshi-amerikanciv/723186
http://prostir.museum/ua/post/37878
http://photo-lviv.in.ua/u-lvovi-restavruvatymut-chornu-kam-yanytsyu/Теми:  проект, грант, ЛІМ, музей, реставрація