• Головна
  • Події
  • Наукова конференція "70 років по тому...", присвячена річниці операції "Вісла"
Наукова конференція "70 років по тому...", присвячена річниці операції "Вісла"

Наукова конференція "70 років по тому...", присвячена річниці операції "Вісла"

28 квітня 2017, 17:53

Львівський історичний музей та Інститут українознавства ім.І.Крип'якевича НАН України організували та провели 26 квітня 2017 року наукову конференцію "70 років по тому...", присвячену річниці операції "Вісла". У ній взяли участь науковці інституту українознавства, ЛІМ, Національної бібліотеки України ім.Вернадського, Національного лісотехнічного університету України, інших установ, керівники українських етнографічних груп й товариств в Україні та Польщі, українці, яких спітка ла ця нелегка доля. Виступаючі відзначили насильницький нелюдський характер т.зв. операції "Вісла" за результатами якої понад 150 тис. українців було депортовано польськими властями з їхніх етнічних земель на сході Польщі у центральні та західні регіони країни. Це призвело до втрати ними свого коріння і поступової асиміляції на нових теренах. При цьому сотні українців загинули, потрапили до тюрем, чимало родин втатило своє майно. Учасники конференції були одностайними, що цей злочин повинен бути визнаний найвищими владними структурами України та Польщі як акт етноциду проти українців.

ФОТОГАЛЕРЕЯ

Водночас, на конференції розглядалися й інші факти переселення народів у 1940-их рр., зокрема депортація українців з Польщі до УРСР (усього було переміщено близько 300 тис. осіб) та поляків з західних територій УРСР та БРСР до Польщі (понад 1 мільйон).

На конференції тукож були представлені: виставка "Розвіяні чужими вітрами" (автори - працівники Львівського історичного музею Андрій Музика та Ольга Аржанова); книжка старшого наукового співробітника ЛІМ, кандидата історичних наук Любомира Хахули "Різуни" чи побратими? Сучасні польські дискурси про Україну".

З привітальним словом на конференції виступив начальник управління культури Львівської міської ради Михайло Мороз, а свої пісні презентували учасниці самодіяльного гурту молодіжної громадської організації "Вирій".

Фото: Руслан Кошів, Роман Геринович
Теми:  конференція, операція Вісла, ЛІМ, музей