• Головна
  • Події
  • Відкриття виставки орнаментальної вишивки Людмили Огнєвої «Молюсь за тебе, Україно!»
Відкриття виставки орнаментальної вишивки Людмили Огнєвої «Молюсь за тебе, Україно!»

Відкриття виставки орнаментальної вишивки Людмили Огнєвої «Молюсь за тебе, Україно!»

03 липня 2017, 08:55

30 червня у Музеї визвольної боротьби України (вул. Лисенка, 23 А) - відділі Львівського історичного музею відбулосяся відкриття виставки орнаментальної вишивки громадської діячки, народної майстрині, журналістки, дослідниці Людмили Огнєвої «Молюсь за тебе, Україно!», приуроченої до 110-ї річниці від дня народження Романа Шухевича та Акту відновлення державності України. На виставці представлено 56 зразків орнаментів вишитих сорочок борців за українську державність різних епох: Митрополитів та священиків УГКЦ, учасників українського визвольного руху ОУН та УПА, політв’язнів радянських таборів, героїв Небесної Сотні та учасників АТО, запорізьких козаків, гетьманів, князів, інших славних діячів української історії й культури. Художні роботи доповнені біографічними даними та фотоілюстраціями.

ФОТОГАЛЕРЕЯ

На відкритті виставки виступили: директор Львівського історичного музею Роман Чмелик, зав. Музеєм визвольної боротьби України Володимир Бойко, зав.кафедрою українознавства Львівського національного медуніверситету Тетяна Єщенко, голова громадської організації "Жиночий вибір України" Ганна Середа, журналістка, поетеса Звенислава Чабан-Левус, доктор наук Анатолій Шевченко, історик Оксана Кісь, голова Львівського обласного товариства "Меморіал" Роман Гунда та інші. Виступаючі відзначили високий художній рівень творів п.Людмили, її працелюбність і значний внесок у розвиток українського мистецтва, зокрема, вишивки. Своєю працею, своїм мистецтвом Людмила Огнєва ніби зшиває Україну, стверджує культурний простір Донбасу, який і надалі існує, незважаючи на тяжкі випробування. Вона показує силу духу українців, їхню віковічну боротьбу за утвердження української державності, закликає усіх не бути байдужими до долі української нації, України.

Слово мала також Людмила Огнєва, яка розповіла про свій життєвий шлях, свої зусилля у мистецькому відображенні героїчних постатей української історії, про особливості і призначення своєї виставки.

Організували виставку у МВБУ працівники Львівського історичного музею Світлана Кочергіна та Тарас Кузь.

Фото: Роман Геринович, Руслан Кошів
Теми:  виставка