• Головна
  • Події
  • Науково-практичний семінар «Ізраїльська музеологія та кращі практики презентації історії єврейського народу в музеях світу»
Науково-практичний семінар «Ізраїльська музеологія та кращі практики презентації історії єврейського народу в музеях світу»

Науково-практичний семінар «Ізраїльська музеологія та кращі практики презентації історії єврейського народу в музеях світу»

12 липня 2017, 21:09

10 – 12 липня 2017 р. у Львівському історичному музеї відбувався науково-практичний семінар «Ізраїльська музеологія та кращі практики презентації історії єврейського народу в музеях світу». Співорганізаторами даного заходу виступили Київський офіс Інституту Кеннана, благодійний фонд «Надав» (Ізраїль) та Львівський історичний музей.

ФОТОГАЛЕРЕЯ

Перед учасниками семінару з вітальним словом виступили директор Львівського історичного музею Роман Чмелик, директор проектів фонду «Надав» Ніколай Борщевський (Ізраїль) та старший науковий співробітник Інституту Кеннана Ізабелла Табаровська (США).

У семінарі взяли участь керівники та провідні наукові співробітники історичних та краєзнавчих музеїв України та Українського інституту національної пам’яті. Присутні отримали можливість дізнатися про історію розвитку музейної справи Держави Ізраїль, музейні інновації та підходи до сучасної інтерпретації історії єврейського народу в Польщі, Російській Федерації, США. Велика увага була зосереджена на проблемах збереження єврейської спадщини, її репрезентації і включення її до оновленого національного наративу України.

Спікерами на семінарі виступили Семен Гольдін (директор Центру вивчення російського і східноєвропейського єврейства ім. Леоніда Невзліна Єврейського університету в Єрусалимі), Даріуш Стола (директор музею історії польських євреїв «Полін» у Варшаві), Григорій Казовський (головний куратор музею історії євреїв в Росії), Урі Гершович (науковий консультант єврейського музею та Центру толерантності в Москві), Андрій Когут ( директор Галузевого державного архіву СБУ у Києві), Вадим Алцкан (Меморіальний музей пам’яті жертв Голокосту у Вашингтоні).

Семінар відбувся у надзвичайно креативній, невимушеній атмосфері на високому професійному рівні. Важливою складовою семінару стали конструктивні дискусії з лекторами, обмін знаннями та враженнями.
Теми:  семінар