Відкриття виставки "Давній Люблін"

Відкриття виставки "Давній Люблін"

09 вересня 2017, 11:53

8 вересня у стінах Львівського історичного музею (кам'яниця Корнякта, пл. Ринок 6, 3 поверх) відбулося відкриття виставки "Давній Люблін" з фондів Люблінського музею в Любліні (Республіка Польща). Виставка організована у рамках польсько-українського "Фестивалю партнерства", приурочена до 700-річчя Любліна і є результатом тісної співпраці провідних музейних інституцій України й Польщі.

Люблін є найбільшим містом Східної Польщі і важливим науково-культурним, господарським і туристичним центром. Мальовничо розташований на кількох узвишшях, у долинах трьох річок, він завжди приваблював до себе художників. Представлені на виставці твори польських художників (Александер Ґєримський, Леон Вичулковський, Анджей Зайковський, Зигмунт Барткевич, Юліан Цеглінський, Людвік Ольшинський, Войцех Ґерсон та ін.) показують як виглядав Люблін 400 років тому і пізніше, у XVIII, XIX, і на поч. XX ст. Усі представлені види Любліна мають іконографічну та мистецьку цінність. Виконані у різноманітних техніках і стилях (літографія, олівець, олія, акварель, дереворит, мідерит) вони представляють і різний погляд на місто. Показують розлогі панорами міста, вулиці і площі з характерними будівлями, такими як Краківська брама, Замок, Стара Ратуша. Частина з них, завдяки настроєвому погляді на місто, передає його неповторну атмосферу. Усі, натомість, показують зміну вигляду міста протягом віків.

ФОТОГАЛЕРЕЯ

Супроводжує виставку альбом з репродукціями представлених творів з текстами на польській, українській і англійській мовах.

Чудовим доповненням до виставки "Давній Люблін" є презентовані на галереї Італійського подвір'я фотосвітлини, відзняті об'єктивом Петра Мацюка у різний час, які представляють найцікавіші і найцінніші пам'ятки Любліна. Розлогі панорами, завулки, будинки, архітектурні деталі створюють неповторний образ 700-літнього міста. Автор представлених творів, які мають мистецький і документальний зміст, Петро Мацюк є професійним фотографом, працівником Люблінського Музею у Любліні, членом Люблінського Фотографічного Товариства. Займається фотографією з 1972 р., документує Люблінський регіон і місто Люблін. Організовує приватні виставки і фотографічні пленери, фотографії публікує в альбомах і промоційних виданнях про місто і регіон.

На презентації виставки слово мали: директор Львівського історичного музею Роман Чмелик, заступник голови Львівської облдержадміністрації Оксана Стоколос, перший заступник голови Львівської обласної ради Андрій Білоус, міський голова Львова Андрій Садовий, президент Любліна Кшистоф Жук, заступник генерального консула РП у Львові Катажина Солек, директор Люблінського музею у Любліні Катажина Мєчковська.

Виставку можна буде оглядати до 22 жовтня з 10:00 до 17:30. Вихідний день - середа.

Куратори виставки: Рената Бартнік, Йоланта Сцібор (Люблінський Музей в Любліні), Єжи Живіцкі (Університет Марії Кюрі-Склодовської в Любліні), Світлана Хавалко (Львівський історичний музей).

Організатори: Львівський історичний музей (Україна), Люблінський Музей в Любліні і Майстерні культури в Любліні (Республіка Польща).




Теми:  виставка, Люблін