Виставка «Скарби підземного Львова»

Виставка «Скарби підземного Львова»

19 грудня 2011, 11:26

20 грудня 2011 року 14.00 год. у відділі Львівського історичного музею Музей «Палаццо Бандінеллі» відбулось відкриття виставки  «Скарби підземного Львова».

Організатори: Науково-дослідний центр «Рятівна археологічна служба» Інституту археології НАН України спільно з Львівським історичним музеєм.

Виставка буде відкрита щодня з 10:00 до 17:00 год. за адресою пл. Ринок, 2, ІІІ поверх.

 

 

 

Пропонуємо Вашій увазі фрагмент передачі "Огляд дня" телеканалу "ЗІК" з відкриття виставки  «Скарби підземного Львова»:

Довідка:

Ця виставка — можливість на мить доторкнусь до історії: побачити, як жили наші предки, чим користувались у побуті і як розважались.

Виставка вмістила в собі матеріали археологічних розкопок, які проводили на території Львова з 1999 по 2011 рік працівники Науково-дослідного центру «Рятівна археологічна служба» Інституту археології НАН України. Найбільше експонатів представлено з чотирьох об’єктів: ділянок на вулиці Федорова, 23-25 та 22-28, території на розі вулиць Краківська та Вірменська, а також з ділянки на площі Міцкевича, 10.

Найдавніші знахідки, що представлені на виставці, датуються ще давньоруським часом, тобто приблизно ХІІ століттям, «найновіші» ― належить до зламу ХІХ та ХХ століть.

На виставці можна буде побачити вироби з кераміки різних століть, металевий посуд, якому понад п’ять сотень років, різноманітні люльки та багато іншого. Серед найцікавіших знахідок, без сумніву, культові речі, які, ймовірно, датуються ще давньоруським часом. Йдеться про стародавні енколпіони (складні нагрудні хрести княжої доби, у яких, здебільшого, містились мощі святих), хрестики та медальйони.

Водночас виставка «Скарби підземного Львова» є своєрідних звітом діяльності «Рятівної археологічної служби», яка цього року святкує свій 20-літній ювілей.
Теми:  виставка, скарби, Львів, пл. Ринок 2