• Головна
  • Події
  • Виставка «У боротьбі за незалежність України: від дідів до внуків»
Виставка «У боротьбі за незалежність України: від дідів до внуків»

Виставка «У боротьбі за незалежність України: від дідів до внуків»

02 лютого 2018, 14:52

2 лютого о в Музеї визвольної боротьби України (вул.Лисенка, 23а) - відділі Львівського історичного музею - відбулася презентація виставки «У боротьбі за незалежну Україну: від дідів до внуків».

Увазі глядачам була представлена виставка, побудована на документах та світлинах, зібраних у родинах бійців Збройних сил України, добровольців АТО та волонтерів, родичі яких боролися за волю України в 40—50-х рр. ХХ ст. в лавах Української Повстанської Армії, брали участь у боротьбі з репресивною радянською системою.

Автори виставки на прикладі історії окремих українських родин (Гуменюків, Ільківих, Галущаків, Савчаків, Середи, Ткачиків, Полюгів, Арехтів) показали нерозривний зв'язок поколінь в боротьбі за незалежну українську державу, тяглість родинної пам’яті, патріотичного виховання та українських традицій, що стали стали основою життєвого вибору сучасного покоління, яке піднялося на захист незалежності, суверенітету та цілісності України у наш час.

Виставку презентували: директор Львівського історичного музею Роман Чмелик, заступник голови Львівської обласної ради Володимир Гірняк, начальник відділу мистецтв та розвитку культурних проектів Департаменту з питань культури, національностей та релігій Львівської ОДА Василь Гладкий, голова Львівської обласної профспілки працівників культури України Михайло Підгурський, представник Департаменту розвитку Львівської міської ради Любомир Більо, автор виставки та ведуча, старший науковий співробітник ЛІМ Світлана Кочергіна.

Опісля слово мали справжні герої України минулого і сьогодення: Олесь Гуменюк, Степан Середа, Ігор Ільків, Мирослава Савчак. Андрій Ткачик, Мирослав Галущак та інші.

Завершили вечір виступи творчих колективів: хор "Нескорені", молодіжно-естрадний гурт "Едем", вокально-інструментальний ансамбль "The Best", тріо "Журавка".

Автори виставки - співробітники Львівського історичного музею: Світлана Кочергіна, Ольга Аржанова, Тетяна Петрів, Христина Маліновська.

Фото: Руслан Кошів

https://www.facebook.com/groups/111426755547336/permalink/1705745532782109/

 

 
Теми:  виставка, УПА, АТО