Виставка   «Мистецький світ Артура Ґроттґера»

Виставка «Мистецький світ Артура Ґроттґера»

07 лютого 2018, 10:34

Виставка «Мистецький світ Артура Ґроттґера» присвячена 180- річчю від народження та 150-річчю від дня смерті художника і вперше у повоєнний час вшановує пам’ять А. Ґроттґера у Львівському історичному музеї. До уваги відвідувачів представлено понад сімдесят художніх творів: три живописні полотна, ориґінальні рисунки, літографії, що умовно відповідають ранньому (до 1854 р.) та останньому (після 1864 р.) етапам творчості А. Ґроттґера. Літографічні роботи є частиною колекції Львівського історичного музею, рисунки та живопис — Львівської національної галереї мистецтв імені Бориса Возницького. 

Серед репрезентованих ориґінальних рисунків — характерні для раннього етапу творчості художника динамічні зображення коней та вершників: «Арабська кіннота», «Чоловік з конем»; рисунки сюжетного жанру: «Жінка з кліткою» («Ох, кіт»), «Купівля», «Перед вітриною»; портрети: «Портрет дітей Дідушицьких», «Портрет Каралінського» та ін. 

В альбомі «Зимові вечори» серед літографій виділяються автопортрет А. Ґроттґера, портрет художника Францішека Тепи (1829–1889), невідомого галицького старця, роботи сакрального характеру: «Це людина» та «Богоматір». Емоції та настрій персонажів відображені у роботах «З колядою» та «Казки». Не типовою для творчості А. Ґроттґера є робота в жанрі марини – «Венеціанська лагуна», написана у 1864 р. 

Ще в одному альбомі літографій А. Ґроттґера «В долині сліз» зібрано різночасові роботи. Серед них варто звернути увагу на останній історико-тематичний цикл «Війна» (1866—1867), в якому відображено трагізм і жахіття війни. 

Виставка адресована історикам, художникам, мистецтвознавцям, культурологам та усім небайдужим до історії культури і мистецтва міста Львова. 

Автори виставки: Світлана Хавалко та Мар’ян Вахула

https://www.facebook.com/events/148202302562658/
Теми:  виставка