• Головна
  • Події
  • Святкування 125-річчя Львівського історичного музею
Святкування 125-річчя Львівського історичного музею

Святкування 125-річчя Львівського історичного музею

24 жовтня 2018, 14:53

У рамках святкування 125-річчя Львівського історичного музею 5-го жовтня відбулися дві цікаві події.

Зранку розпочала свою роботу Міжнародна конференція "Музей - платформа суспільного діалогу" за участю науковців з України, Польщі, Литви, Білорусі. З привітальним словом до учасників звернувся директор ЛІМ, доктор історичних наук Роман Чмелик, а з доповіддю "Основні засади музею як платформа суспільного діалогу" виступив в.о. Президента Українського національного комітету Міжнародної ради музеїв ІКОМ Зеновій Мазурик.

У 4-ох секціях виступаючі й учасники обговорювали найрізноманітніші питання, пов'язані з музейною тематикою, з історико-культурними подіями, постатями.

(з програмою конференції можна ознайомитись тут: https://drive.google.com/…/1caqgD5lsJiveGnFEqrWZVujKpH…/view).

Опівдні, на 3-му поверсі Кам'яниці Корнякта відбулося відкриття виставка скарбів Львівського історичного музею "Пригоди музейних раритетів". До уваги глядачів представлені найцікавіші пам'ятки з фондів ЛІМ, частина яких досі не презентувалася широко глядачам. Експонати поділені тематично і дозволяють ознайомитись з різноплановими збірками різного періоду - це археологічні знахідки, зброя, ордени, фото та документи, графічні й живописні твори, посуд, збруя, одяг та інші цікаві речі, які є своєрідними свідками своїх епох.

У відкритті виставки взяли участь: Роман Чмелик, директор Львівського історичного музею; Ольга Перелигіна та Ольга Сторож, провідні наукові співробітники ЛІМ, куратори виставки; Рафал Вольскі, Генеральний консул Республіки Польща у Львові. Серед відвідувачів виставки був присутній онук засновника Львівського історичного музею Олександра Чоловського Марек Карчовський.

Відео про відкриття виставки: https://www.youtube.com/watch?v=3cSNBQq6zO8&t=4s

Відео в обласній філармонії: https://www.youtube.com/watch?v=IObn-cHGo94

Фото: Роман Геринович

Відео: Руслан Кошів

https://www.facebook.com/groups/111426755547336/permalink/2008624229160903/