• Головна
  • Події
  • Виставка «За Державу, за Соборність: до 100-річчя ЗУНР»
Виставка «За Державу, за Соборність: до 100-річчя ЗУНР»

Виставка «За Державу, за Соборність: до 100-річчя ЗУНР»

05 листопада 2018, 09:26

1 листопада у відділі ЛІМ «Музей визвольної боротьби України» (вул. Лисенка, 23 А) відбулося відкриття виставки «За Державу, за Соборність: до 100-річчя ЗУНР», присвяченої утворенню Західно-Української Народної Республіки.
На виставці представлений широкий комплекс матеріалів – унікальні історичні документи, афіші, звернення, фотографії та плакати, прокламації, оригінальна зброя та амуніція кінця ХІХ – поч. ХХ ст., реконструкції одностроїв.
Матеріали виставки розкривють основні віхи становлення Західно-Української Народної Республіки, а саме: активізацію українського національного руху в Галичині на поч. ХХ ст. і створення спортивних товариств «Сокіл» та «Січ», утворення Легіону Українських січових стрільців як зародку майбутньої української армії, початок українського повстання, який увійшов в історію під назвою «Листопадовий Чин» та утвердження української влади у Львові та Галичині в листопаді 1918, бої між українцями та поляками за Львів та формування і бойовий шлях Української Галицької Армії. Також представлені матеріали, які висвітлюють змагання українців Галичини за державну єдність з українцями на Великій Україні, і в підсумку об’єднання в Соборну Україну 22 січня 1919р.
Велику допомогу оригінальними матеріалами у створенні виставки надали Наукова бібліотека ЛНУ ім.І.Франка, Львівська національна бібліотека ім.В.Стефаника, Володимир Правосудов; фінансово підтримав побудову виставки Департамент з питань культури, національностей та релігій ЛОДА.
На відкритті слово мали: директор Львівського історичного музею, д.н. Роман Чмелик, начальник управління Департаменту з питань культури, національностей та релігій ЛОДА Леся Корнат, Голова правління Львівської обласної організації НСКУ, д.н. Микола Литвин, зав.відділом МВБУ Тарас Кузь.
Автори виставки: Олег Павлишин (концепція), Орест Круковський, Тарас Кузь, Люба Коваль. Художнє оформлення, технічне сприяння: відділ науково-освітньої роботи та промоції ЛІМ, художньо-реставраційний відділ ЛІМ.

Фото: Роман Геринович, Відео: Руслан Кошів - https://www.youtube.com/watch?v=A3I2vD5F-NE

Вітаємо працівників Львівського історичного музею Ореста Круковського, Андрія Познахівського та Тараса Рака з нагородженням відзнакою «100-річчя ЗУНР» та премією у розмірі 25 тис. грн. від Львівського міського голови за перемогу у конкурсі найкращих проектів висвітлення історії подій Листопадового Чину та періоду ЗУНР 1918-1923 років.