Виставка «Видатні постаті Львова»

Виставка «Видатні постаті Львова»

27 квітня 2013, 13:39

26 березня 2013 року у приміщенні Львівського історичного музею відкрилась виставка «Видатні постаті Львова».

Мета виставки показати пам’ятки з колекції Львівського історичного музею, які пов’язані з життям та діяльністю визначних постатей Львова ХІII—І третини ХХ ст. Це особи, які народилися і постійно жили або лише деякий час мешкали та працювали у Львові. Завдяки своїй діяльності і таланту вони залишили слід в історії міста. Це представники владних структур, науки, культури, громадсько-суспільного життя, меценати, духовно-релігійні діячі. Вони були різного національного походження та  належали до різних суспільних станів, але результати їхньої праці і донині служать громадськості Львова.

У фондах Музею зберігається чимала кількість різного роду пам’яток, пов’язаних з видатними львів’янами, частину з яких представлено на виставковій експозиції. Це графічні і живописні портрети, документи, меморіальні пам’ятки, скульптурні погруддя і барельєфи, рукописи, книги, пам’ятні медалі. Майже половина з них експонується вперше, зокрема, документи міського магістрату (ХІХ ст.), особисті речі Соломії Крушельницької, пастельний портрет Василя Нагірного, манускрипт Дениса Зубрицького та інші.

Представлені твори створені в період ХІХ—І пол. ХХ ст. у Львові, Відні, Кракові та інших містах. Вони перейшли у Музей з Національного музею ім. короля Яна ІІІ, Музею імені князів Любомирських, архіву міста Львова, окремі подаровані або придбані шляхом закупівлі.

Виставка буде цікавою дослідникам історії Львова, мистецтвознавцям, пересічним львів’янам і гостям міста. Вона ознайомлює з відомими людьми і надає інформацією про те, який внесок вони зробили в економічний, політичний та духовно-культурний розвиток Львова. Сьогодні окремі вулиці чи площі, театри, громадські споруди, парки та інші об’єкти названо на їх честь. І, насамперед, молоде покоління мешканців Львова має знати імена цих людей і чим вони прославили себе і наше місто.

Виставка відкрита щодня, крім середи з 10.00 до 18.00 год. за адресою пл. Ринок, 6, І поверх, виставковий зал.
Теми:  виставка