Виставки до 120-річчя ЛІМ

12 вересня 2013, 14:45

12 вересня 2013 року у приміщенні Кам'яниці Корнякта (ІІІ поверх, виставковий зал) відкрито виставки:

 Виставка «Львівський історичний музей. Подорож у часі» (пл. Ринок, 6, виставкова зала ІІІ поверх).

Виставка з допомогою текстових та іконографічних документів відображає передумови створення і основні віхи діяльності Львівського історичного музею.

Лейтмотивом виставки є ідея, що Музей – не тільки скарбниця безцінних артефактів, а живий, надзвичайно цікавий організм, створений повсякденною невтомною творчою працею всіх поколінь його працівників.

При підготовці виставки було використано:

  • архівні та фотоматеріали з фондових груп «Фотоматеріали», «Фотонегативи» (Тетяна Петрів) і «Архів» (Тетяна Степанова) Львівського історичного музею;
  •  з приватних збірок (Ірина Котлобулатова, Руслан Серцелевич);
  • архівні документи та іконографічні матеріали з Центрального державного історичного архіву України у Львові та Державного архіву Львівської області.

Збірка представлених світлин демонструє:

  • фраґменти експозицій музеїв з кінця ХІХ ст. до сьогоднішніх днів,
  • портрети особистостей, які спричинились до розвитку музейної справи у Львові, науки і культури в цілому;
  • зображення будівель, в яких розміщувались музеї та музейні збірки. 

Виставка «Перші … (з історії формування фондового зібрання Львівського історичного музею 1893-1940 рр.)»

Автори виставки прагнуть привернути увагу відвідувачів до початків історії музею, періоду від часу заснування Історичного музею міста Львова (1893 р.) та Національного музею імені короля Яна ІІІ (1908 р.) до 1940 року, коли була проведена реорганізація львівських музеїв.

На виставці представлені цінні пам’ятки з музейних колекцій, що надійшли до Другої Світової війни до львівських музеїв історичного профілю — Історичного музею міста Львова та Національного музею імені короля Яна ІІІ. Це твори живопису, скульптури, графіки, декоративно-ужиткового мистецтва, рідкісні автографи, зразки зброї тощо. Серед них — чимало раритетних пам’яток, які експонуються у Львівському історичному музеї уперше. Наприклад, масонські стрічки, знаки, фартушки. Значна кількість музейних предметів була відреставрована спеціально до цієї виставки. Окрему увагу було приділено визначним постаттям, які сприяли становленню і розвитку Музею: директору Александру Чоловському, кустошам Станіславу Заревичу, Рудольфу Менкицькому, Луції Харевичовій, відомим меценатами Владиславу Лозинському, Болеславу Ожеховичу, Гелені Домбчанській, Корнелії Парнасовій.

Виставка «Від Хотина до Відня»
Теми:  виставка, виставки, музей