Відбулося представлення сокільського прапора

Відбулося представлення сокільського прапора

16 липня 2014, 17:54

26 червня 2014 року в Актовому залі Музею визвольної боротьби України відбулося представлення сокільського прапора, унікальної пам’ятки переданої на довічне зберігання у фонди Львівського історичного музею для подальшого експонування в Музеї визвольної боротьби України.

Урочисту академію відкрив директор Львівського історичного музею Чайковський Б.М.; про побутування прапорів товариства «Сокіл-Батько» і проблему сучасного збереження прапорів українських громадських організацій початку ХХ століття, важливість їх повернення до музеїв, як національних реліквій розповів зав. відділом Музею визвольної боротьби України Бойко В.П.; про історію прапора та його збереження в родині Костечко розказав отаман Прикарпатської Січі Українського Козацтва Іван Шклярський. Зокрема він відзначив, що прапор привіз з війни у 1915 році член «Сокола-Батька» Микола Костечко з містечка Радимно (тепер територія Польщі). Можливо цей прапор, як і багато інших сокільських та січових прапорів використовувався українськими січовими стрільцями.  В міжвоєнний період прапор зберігався у місцевій українській церкві, а в 1945 році родина Костечко тікатючи від польських переслідувань перевезла його Львова. У 1991 році сестри Катерина та Стефанія Костечко, племінниці Миколи Костечка, передали прапор на зберігання Івану Шклярському.

Про походження і долю сокільських та січових прапорів, розробку їхніх проектів, проблеми реєстрації та переслідування національної української символіки польськими чиновниками австрійської адміністрації на початку ХХ століття в Галичині розповів старший науковий співробітник Музею визвольної боротьби України Круковський О.С.

Фотозвіт з події можна переглянути у ФОТОГАЛЕРЕЇ.
Теми:  сокільський прапор, музей, зберігання