• Головна
  • Події
  • Львівський історичний музей щиро вдячний Пірклу за безкорисливе збагачення скарбниці Музею
Львівський історичний музей щиро вдячний Пірклу за безкорисливе збагачення скарбниці Музею

Львівський історичний музей щиро вдячний Пірклу за безкорисливе збагачення скарбниці Музею

09 лютого 2016, 14:50

Львівський історичний музей щиро вдячний Дмитру Олександровичу Пірклу за безкорисливе збагачення скарбниці Музею.

Продовжується плідна та довготривала співпраця з меценатом, збирачем старожитностей, автором ідей і організатором випуску  Національним банком України більшості сучасних пам’ятних медалей та плакеток Дмитром Олександровичем Пірклом.

З 2010 року Д.Піркл подарував Львівському історичному музею 11 пам’ятних медалей, виконаних у дорогоцінних металах. Деякі з них є унікальними, випущені тиражем не більше 60-100 екземплярів і представляють велику колекційну вартість,. Серед них: пам’ятні медалі «Гетьман України П.Сагайдачний» (тираж 85 шт.), «Свято-Троїцький Мотронинський монастир» ( тираж 60 шт.), «20-річчя проголошення Незалежності України» (тираж 100 шт.) та інші.

Дари Дмитра Олександровича не обмежуються лише пам’ятками медальєрного мистецтва. Найновішими надходженнями у збірку Львівського історичного музею є подаровані Д.Пірклом поштівки Львова 1916 року, документи часів німецької окупації та надзвичайно цікава, з історичної точки зору світлина: «Барон Едуард фон Бем-Ермолі — австрійський воєначальник, фельдмаршал австро-угорської армії, армія якого звільнила Львів від російської окупації 22 червня 1915 року, вітає у Львові короля Баварії Людвіга III  біля пам’ятника А.Міцкевичу.»

 
Теми:  співпраця