• Головна
  • Події
  • Працівники Львівського історичного музею відвідали єдиний в Україні Історико-меморіальний музей Слави Стецько
Працівники Львівського історичного музею відвідали єдиний в Україні Історико-меморіальний музей Слави Стецько

Працівники Львівського історичного музею відвідали єдиний в Україні Історико-меморіальний музей Слави Стецько

19 травня 2016, 20:55

У Міжнародний день музеїв працівники Львівського історичного музею відвідали єдиний в Україні Історико-меморіальний музей Слави Стецько в селі Юшківцях, що в Жидачівському районі на Львівщині. Музей видатної української жінки, яка все своє життя присвятила ідеї створення української незалежної держави, організував і відкрив у рідному селі колишній інженер-енергетик пан Володимир Лагоцький. Саме в Юшківцях майбутній провідник ОУН, лідер Антибільшовицького Блоку Народів, засновник КУНу починала свою трудову і громадсько-політичну діяльність: у 1939 - 1941 роках Слава Стецько (тоді ще Анна-Євгенія Музика під прізвищем Музиківна) працювала вчителькою у Юшківській початковій школі, згодом стала її директоркою.

Більше фото у ФОТОГАЛЕРЕЇ.

В експозиції краєзнавець відтворив інтер’єр меморіального кабінету Слави Стецько, в якому вона працювала в Києві на Хрещатику, 21.

Крім історії життя та діяльності Слави Стецько, пан Володимир представив у Музеї експозицію „Визвольна боротьба на Жидачівщині“. Увагу відвідувачів привертає макет криївки в мініатюрі та розділ „Зброя, знайдена у криївках“.

Між двома музейними кімнатами є маленька кухня і таємний підвал. У 1944 році була друкарня „Полтава“, де друкували підпільну літературу. Володимир Миколайович відтворив у підвалі музейну експозицію „Підпільна друкарня“, де є діючий макет друкарського верстата, який використовувався референтурою пропаганди проводу ОУН (осередок „Зелений Гай“) під керівництвом Петра Дужого. Краєзнавець змайстрував його власноруч.

Дивують і тішать велика працелюбність та наполегливість В. Лагоцького до всього, за що тільки він береться.

„Мабуть, на таких людях з чистим серцем і самопосвятою, як пан Володимир Лагоцький, і буде триматися у віках наша держава“.
Теми:  Слава Стецько, ЛІМ, Україна, ОУН