• Головна
  • Події
  • У Музеї визвольної боротьби України - відділі ЛІМ відбувся ряд заходів, присвячених відомим діячам національно-визвольного руху Євгену Коновальцю і Петрові Дужому
У Музеї визвольної боротьби України - відділі ЛІМ відбувся ряд заходів, присвячених відомим діячам національно-визвольного руху Євгену Коновальцю і Петрові Дужому

У Музеї визвольної боротьби України - відділі ЛІМ відбувся ряд заходів, присвячених відомим діячам національно-визвольного руху Євгену Коновальцю і Петрові Дужому

13 червня 2016, 20:55

11 червня 2016 року у рамках проекту "Обери музей своєї мрії" в Музеї визвольної боротьби України - відділі Львівського історичного музею відбувся ряд заходів, присвячених відомим діячам національно-визвольного руху, зокрема Євгену Коновальцю, Петрові Дужому.

Тематичні екскурсії «Євген Коновалець і створення Корпусу Київських Січових Стрільців» та «Євген Коновалець – творець та керівник ОУН», які провів старший науковий співробітник музею Орест Круковський, ознайомили відвідувачів з діяльністю Євгена Коновальця як керівника Корпусу Київських Січових Стрільців та розповіли про роль Євгена Коновальця як керівника підпільно-революційних організацій, які боролися за відновлення Української Держави у 20-30 рр. ХХ ст.

Благодійна вистава-документальна драма (вербатім) на підтримку українських воїнів "Кордон" (сценарій, режисура Уляна Мороз) у виконанні членів Майстерні "Мистецький Простір" побудована на інтерв'ю із справжніми героями нації, які в лавах УПА, на Майдані, у складі українських військ в АТО відстоювали незалежність України, і у різні часи стояли на кордоні: територіальному, фізичному, культурному, етнічному, моральному.

ФОТОГАЛЕРЕЯ

Кульмінацією дня став Урочистий вечір з відзначення 100-річчя з дня народження відомого діяча українського підпілля Петра Дужого (07.06.1916 - 24.10.1997), презентація виставки «Слово і діло редактора підпільного видання ОУН та УПА Петра Дужого», міні-виставки «Видання українського підпілля».

Виступаючі на Урочистому вечорі (Петро Франко, Ярослав Сватко, Микола Посівнич, доньки Мирослава, Леся та ін.) відзначили значну роль Петра Дужого - поета, публіциста, референта пропаганди проводу ОУН, редактора журналу "Ідея і чин", незламного борця з окупаційними режимами (він 8 разів піддавався арештам, двічі був засуджений до страти – німцями і совєтами. Сидів у польських, німецьких і радянських тюрмах) - у боротьбі за утвердження незалежності України як у часи окупації так і в наш час, у вихованні підростаючого покоління в дусі любові, відданості Батьківщині, познайомили присутніх з його поетичним доробком. На вечорі також були представлені марка і конверт, виготовлені до 100 річниці з дня народження П.Дужого.

Організувала і провела вечір старший науковий співробітник Музею визвольної боротьби України Люба Коваль.
Теми:  Євген Коновалець, Петро Дужий, УПА, ОУН, ЛІМ, Музей визвольної боротьби України