• Головна
  • Новини
  • Після багаторічних поневірянь прапор спортивно-патріотичної організації «Сокіл-Батько» знайшов своє постійне місце зберігання — Львівський історичний музей
Після багаторічних поневірянь прапор спортивно-патріотичної організації «Сокіл-Батько» знайшов своє постійне місце зберігання — Львівський історичний музей

Після багаторічних поневірянь прапор спортивно-патріотичної організації «Сокіл-Батько» знайшов своє постійне місце зберігання — Львівський історичний музей

09 квітня 2014, 10:48

4 квітня 2014 року Каляндрук Тарас Богданович, член координаційної ради Козацьких організацій Львівщини передав до фондів Львівського історичного музею прапор спортивно-патріотичної організації «Сокіл-Батько». Ця організація яка вела активну боротьбу проти дискримінації українців на теренах Західної України в роки Першої світової війни у 1914 – 1920 роках.

Інформацію щодо походження цього прапора надав колишній Голова Прикарпатської Січі, нинішній Голова Ради Старійшин «Козацької Січі» полковник Іван Дмитрович Шклярський. Він повідомив, що прапор передала громадянка Костечко Катерина Миколаївна, дочка Костечко Миколая Дмитровича, учасника буремних подій 1914 – 1920 років. Пан Микола повернувся додому з війни поранений, з прапором, який виніс із бою. В 1916 році прапор сім’я Костечко віддала на зберігання до церкви Успіння Пресвятої Богородиці села Радимно Перемиського повіту, де він зберігався до 1945 року. У 1945 році сім’ю Костечко виселили зі своєї землі з Надсяння польська комуністична влада на Львівщину. Прапор забрали із церкви і привезли з собою до Львова, зберігаючи до 1992 року.

У 1992 році, після смерті п. Миколи 1970 р., донька Катерина звернулася до Шклярського Івана Дмитровича, парафіянина церкви Різдва Пресвятої Богородиці с. Кравчиці, осавула козацької організації, з проханням взяти у неї прапор для зберігання, і за кращої нагоди віддати його на збереження у надійне місце, враховуючи, що козацька організація його не змарнує.

13 квітня 2008 році Шклярський Іван Дмитрович, будучи головою Ради Старійшин Прикарпатської Січі Українського Козацтва, на Раді Старійшин вніс пропозицію про передачу прапора до відділу Львівського історичного музею — «Музею визвольної боротьби України». Пропозиція було ухвалено одноголосно і підписана власноручно Радою Старійшин (Копія протоколу Ради Старійшин від 13 квітня 2008 року додається).

Але з різних суб’єктивних причин прапор поступив до Музею лише тепер. Після його реставрації, ця унікальна пам’ятка буде постійно експонуватись у «Музеї визвольної боротьби України».

*Львівський історичний музей оголошує пошук архіву (альбомів) з історії козацтва Канади, які зберігались до 2008 року у Прикарпатській Січі Козацтва і зникли за невідомих обставин (зі слів п. І. Шклярського).
Теми:  прапор