Виставка «Дорога на Голгофу»

Виставка «Дорога на Голгофу»

16 квітня 2014, 09:48

17 квітня 2014 року о 12 год. відбудеться відкриття виставки "Дорога на Голгофу", де буде представлено пам'ятки західноєвропейської графіки на релігійну тематику. (Музей "Палаццо Бандінеллі", пл. Ринок, 2, ІІІ поверх).

ПРЕС-РЕЛІЗ ВИСТАВКИ:

Виставка «Дорога на Голгофу»

Відкриття: 17 квітня, 12.00 год, Палаццо Бандінеллі, пл. Ринок, 2 

Одному з найбільших християнських свят Христового Воскресіння передує сорокаденний піст, який кожного спонукає задуматись над розумінням і сутністю людського життя, побачити світ іншими очима.  Останній тиждень посту, так званий страсний, дає нам можливість пройтись дорогою Ісуса Христа, побачити його страждання і муки, які він терпів заради людини, щоб у Воскресінні подарувати вічне життя. Репрезентовані на виставці пам’ятки створюють таку своєрідну хресну дорогу на Голгофу, відображену у мистецьких творах.

Виставка представляє 17 графічних робіт, створених з картин відомих  західноєвропейських художників ХVIII — ХІХ ст.:  А. Караччі, Р. Санті, Х. Рембранта  та ін..  Гравюри виконані у техніках мідериту, офорту, сталериту таким видатним майстрам граверства як Єремія Фальк, Фредерік Джон,  І. Фішес  та ін. Твори відповідно розміщені до послідовності біблійних подій циклу «Страстей христових»:

  • молитва Ісуса на Оливній горі
  • апостол Петро обороняє Ісуса
  • Ісус на суді перед Пилатом
  • Ісус падає під хрестом
  • Вероніка витирає Ісусові лице
  • Ісус розп’ятий на хресті
  • Ісуса знімають з хреста
  • Воскресіння Христове

Пам’ятки поступили в колекцію Львівського історичного музею з Національного музею ім. короля Яна ІІІ, куди вони були передані з приватних зібрань відомих колекціонерів початку ХХ ст.: Болеслава Ожеховича, Володимира Козловського та ін. Більшість з них представлені для огляду вперше.

Виставку доповнюють українські писанки кін. ХІХ— поч. ХХ ст. з музейної колекції «Глина». Ці унікальні за часом свого створення і красою розпису народні пам’ятки представляють різні регіони України, показуючи неповторність і талант українців. Після проведених профілактично-очисних робіт ці «символи» Великодня також вперше представлені для огляду.  

Автор виставки: Світлана Хавалко

Художнє вирішення і монтування: Сергій Богданов
Теми:  виставка, Голгофа