• Головна
  • Новини
  • 11 вересня 2014 року у Львівському історичному музеї відкрито для огляду виставку «Громадські організації – вісники свободи і демократії» (пл.Ринок, 6, галерея ІІІ поверху).

11 вересня 2014 року у Львівському історичному музеї відкрито для огляду виставку «Громадські організації – вісники свободи і демократії» (пл.Ринок, 6, галерея ІІІ поверху).

12 вересня 2014, 10:28

Виставка «Громадські організації – вісники свободи і демократії».

Присвячується 25 річниці створення РУХу і «Меморіалу».

Висвітлюється шлях створення і діяльності цих громадських організацій.

            Мовою оригінальних документів і фотографій виставка відтворює багатогранну діяльність Народного Руху України, зокрема на Львівщині. Та історико-просвітницької Львівської регіональної організації «Меморіал». Зародження цих організацій в умовах тоталітарної системи було виявом спротиву частини українського суспільства, знаменувало утворення широкої народної опозиції, яка відіграла велику роль у розвалі системи та розбудові нової демократичної держави.

            Львів кінця 80х початку 90-х років був п’ємонтом національно-визвольної боротьби за творення вільної незалежної держави України.

            Виставка у хронологічному порядку ре репрезентує складний шлях який пройшов РУХ, як масова громадська організація. А також показано діяльність регіональної організації «Меморіал» зокрема проведення ексгумацій них робіт по виявленню останків жертв НКВД 40-50 роках XX ст. та перепоховання їх по всій території Галичини.

            Відвідувачі виставки мають можливість ознайомитись з світлинами засновників і лідерів Народного Руху України та «Меморіалу», документами, які свідчать як зароджувався РУХ і «Меморіал» на Львівщині (заяви, протоколи, постанови, резолюції про створення осередків РУХу в наукових установах та великих підприємствах Львова). Представлені перші примірники газет: «Віче», «Вісник РУХу», «Поступ», «Поклик сумління».

Привертають увагу документи і світлини діяльності Установчої конференції НРУ за перебудову у Львові 7 травня 1989 року, яка відбувалась у приміщенні Порохової вежі, всеукраїнського установчого з’їзду РУХу, який відбувся 8 – 9 жовтня 1989 року в м. Києві, масових мітингів та інших заходів які проходили за участю РУХівців. Показано діяльність депутатів I демократичного скликання у Львівській області, роль В. Чорновола як лідера і як особистості.

            Народний Рух України перебував в той час в епіцентрі державного і суспільно-політичного життя України, обстоював збереження і розвиток національних традицій української мови, утвердження визнання національної символіки на державному рівні.

            Організації НРУ та «Меморіал», які діють в теперішній час, об’єднують кращих молодих патріотів України. Багато з них сьогодні знаходяться на Сході України в зоні АТО, боронять рубежі Української держави. Допомагають постачати гуманітарні речі. Завершальні світлини виставки ілюструють конкретні дії лікарів, волонтерів, бійців – рухівців.
Теми:  виставка