• Головна
  • Новини
  • Відбувся вечір присвячений Дню Соборності України: «Від Акту соборності до Ланцюга єдності»
Відбувся вечір присвячений Дню Соборності України: «Від Акту соборності до Ланцюга єдності»

Відбувся вечір присвячений Дню Соборності України: «Від Акту соборності до Ланцюга єдності»

22 січня 2015, 20:52

У четвер, 22 січня 2015 року в Актовому залі Музею визвольної боротьби України відбувся вечір присвячений Дню Соборності України: «Від Акту соборності до Ланцюга єдності».

Вечір розпочався з хвилини мовчання у память про перших загиблих героях Небесної сотні, адже рівно рік тому на Майдані загинули Сергій Нігоян та Юрій Вербицький.  З вступним словом виступив зав. відділом Музею п. Володимир Бойко. Про підготовку та проведення Злуки між ЗУНР та УНР у січні 1919 року розповів старший науковий співробітник Орест Круковський.

Цікавими та маловідомими фактами з життя одного з творців та ідеологів Акту Злуки  Д-ра Льонгина Цегельського поділилася п. Леся Крипʾякевич з дому Цегельських. Дуже цікавими спогадами про організацію та перебіг  «Ланцюга єдності» - організованого до 71 річниці Акту Злуки продовжили вечір п. Олег Петрик та п. Всеволод Іськів - одні з організаторів цієї акції 21 січня 1990 року. Вказавши, зокрема, що ідея  «Ланцюга»  була запозичена у балтійських друзів зокрема після поїздки в Литву, а день 21 січня, а не 22, вибрано з огляду на те, що це була неділя. З захопленням ці спогади та розповіді слухали учні 9 класу 46 Спеціалізованої середньої загальноосвітньої школи імені Вʾячеслава Чорновола, а також гості вечора.

Короткий фотозвіт з події можна переглянути ТУТ.
Теми:  вечір