• Головна
  • Новини
  • 11 лютого о 15:00 в приміщенні виставкового залу ЛІМ за адресою: пл. Ринок, 6, відбулося відкриття виставки "Мистецька спадщина Франциска Ковалишина"
11 лютого о 15:00  в приміщенні виставкового залу ЛІМ за адресою: пл. Ринок, 6, відбулося відкриття виставки "Мистецька спадщина Франциска Ковалишина"

11 лютого о 15:00 в приміщенні виставкового залу ЛІМ за адресою: пл. Ринок, 6, відбулося відкриття виставки "Мистецька спадщина Франциска Ковалишина"

11 лютого 2016, 18:49

Прес-реліз виставки

 «Мистецька спадщина Франциска Ковалишина»

на матеріалах з музейної колекції «Графіка»

відкриття 11 лютого о 15.00 год.

за адресою пл. Ринок, 6, перший поверх

Виставка представляє графічні роботи, виконані олівцем, тушшю, аквареллю, вугіллям сьогодні маловідомого історика та ілюстратора Львова
 і Галичини, скромного урядовця Магістрату міста та архіваріуса Архіву давніх актів — Франциска Ксаверія Сильвестровича Ковалишина (1853, с. Мала Пониковиця, Львівщина — 1915, Львів). Ковалишин був закоханий у рідний край і його історію, присвятив цьому свій талант і працю. Він зарисовував архітектурні об’єкти  Львова, деталі, елементи орнаменту і оздоблення фасадів та інтер’єрів, написи на балках, міщанські ґмерки, герби, дверні ручки і замки львівських кам’яниць. Надзвичайно цікавою є серія рисунків з зображенням фортифікаційно-оборонних укріплень Львова: вежі, міські мури, хвіртки, Високий замок, перемальовані автором зі старих архівних малюнків або створені за історичними описами. У його творчому доробку — серія рисунків історичних портретів: типи львівських міщан і давніх воїнів, представники руських князівських родин. Але найбільша цінність робіт Ковалишина у тому, що багато замальованих ним об’єктів на сьогодні не існує і, фактично, ці графічні роботи є єдиною наочною документацією з історії львівської архітектури.

На виставці представлено окремі матеріали, які стосуються біографії і діяльності Ф. Ковалишина — інвентарні книги, проваджені Ф. Ковалишиним,  прохання, звіти, які Ф. Ковалишин писав до Магістрату Львова (копії з фондів Центрального державного історичного архіву України у Львові ).

Доповнюють виставку археологічні матеріали, знайдені на території Львова і околиць, які були передані  в Музей Рятівною археологічною службою
 у 2014 році.

Виставка зацікавить  дослідників історії Львова та усіх львів’ян, які шанують і люблять своє рідне місто.

Автор виставки -  головний зберігач ЛІМ  Хавалко Світлана Зеновіївна
Теми:  виставка