• Головна
  • Новини
  • У музеї визвольної боротьби відкрили біографічну виставку, присвячену першому провідникові ОУН, полковнику Євгенові Коновальцю
У музеї визвольної боротьби відкрили біографічну виставку, присвячену першому провідникові ОУН, полковнику Євгенові Коновальцю

У музеї визвольної боротьби відкрили біографічну виставку, присвячену першому провідникові ОУН, полковнику Євгенові Коновальцю

23 травня 2016, 18:49

Організувала виставку Фундація ім. Олега Ольжича. Її присвячено 125 річниці від дня народження першого провідника ОУН, яку відзначатимуть 14 червня. Втім символічно, що відкриття виставки припало на дату трагічної смерті Коновальця. 23 травня лідер українських націоналістів загинув під час спланованої проти нього операції НКВД. 

«На виставці представлені біографічні матеріали про життя і діяльність Євгена Коновальця. Є багато невідомих дотепер матеріалів, котрі виявлені в архіві ОУН і передані до музею української революції у місті Києві», – розповів співорганізатор виставки Василь Петрик. 

Євген Коновалець був одним із найвизначніших українців минулого століття, втім за впізнаваністю постать Коновальця поступається Бандері. 

«Ми мало про нього знаємо, в часи другої половини ХХ сторіччя більш відомою і страшною для Радянського Союзу був Степан Бандера, але Євген Коновалець був першим з організації ОУН, котрий загинув від рук НКВД. Він був ворогом №1 Сталіна і саме завдяки діяльності Коновальця була створена незламна організація українських націоналістів, заклались основи УПА і, власне, основи української незалежності», – зазначив Василь Петрик. 

Виставка про життя і боротьбу Євгена Коновальця триватиме до кінця червня. Опісля її повезуть районними центрами Львівщини, аби мешканці маленьких містечок змогли дізнатися більше про першого провідника ОУН.
Теми:  Євген Коновалець, ОУН, УПА, виставка