Виставка "Львів у графіці"

Виставка "Львів у графіці"

02 листопада 2016, 18:53

Гордістю і окрасою колекції «Графіка» Львівського історичного музею є близько 400 графічних творів, присвячених Львову. Це роботи періоду XVII—ХХ ст., виконані різними графічними техніками. Вони показують загальні панорами Львова, сакральні споруди, види площ і вулиць, окремі будинки, парки і місця відпочинку, історичні події. 75 графічних робіт з фондів музею представлено на виставці «Львів у графіці», яка у рамках Міжнародного Мистецького Форуму графіки "Leopolis -2016" відкрилася 2 жовтня у виставковому залі ЛІМ (пл.Ринок 6, 1 поверх).

ФОТОГАЛЕРЕЯ

Серед показаних творів надзвичайно цікавими є панорами Львова, на яких зображено місто у XVII—XIX ст., зокрема гравюра з найдавнішим видом Львова, датована 1618 роком, виконана німецьким майстром Абрагамом Гогенбергом за рисунком військового інженера Ауреліо Пассаротті.

Для огляду виставлено ряд літографій ХІХ ст., виданих у Львові у літографічній майстерні Піллерів. Свого часу там працювали як місцеві так і приїжджі художники, зокрема, Карел Ауер (1818—1859), Антон Лянге (1799—1844), Олександр Тітц (1814—1856) та ін. Зачаровують своєю неповторністю і колоритністю акварелі художника Альфреда Камєнобродзького (1844—1922), який з притаманним йому особливим шармом рисував окремі будинки, костели, церкви, львівські провулки. Як виглядав сучасний проспект Свободи більш ніж півтора століття тому можна побачити на акварелях Августа Гаттона і Теофіла Чишковського (1790—1840), а на акварелі з видом на Губернаторські вали, намальованій невідомим художником, зображено вигляд сучасного перехрестя вулиць Підвальної і Винниченка. Важливу історичну подію життя Львова представлено на літографії Ігнатія Голембійовського (1816—1865) «В’їзд Франца-Йосифа І до Львова 16 жовтня 1851 року», а подія світського життя міста — «Контракти», зображена на акварелі Франца Герстенбергера.

Атмосферу площі Ринок і вулиці Гродзіцького (нині Друкарська) кінця ХІХ — початку ХХ ст. передають акварелі художника Януша Весоловського. У творчості художників ХХ ст. простежується застосування прийомів імпресіонізму та сецесії, використання нових графічних технік. На виставці представлено автолітографії Одо Добровольського (1883—1918)з видами Львова 1914—1915 рр., офорти Ванди Коженьовської (1883—1935) і Юзефи Кратохвилі-Відимської (1878—1965), дереворити Яніни Новотнової.

Виставка «Львів у графіці» — це невеличка екскурсія містом у часі і просторі за допомогою мистецьких творів. Глядач має можливість побачити Львів і порівняти його з сьогоднішнім, як він розвивався і чим жив, що зберіг і що втратив. Особливо цікавою виставка буде для дослідників і шанувальників історії Львова і, звичайно, для всіх , хто любить своє рідне неповторне місто Львів (Світлана Хавалко).

Автор виставки: Світлана Хавалко
Художнє оформлення і монтування: Галина Федчишин, Сергій Следзь, Ігор-Богдан Мисяк,
Фото: Руслан Кошів
Теми:  Львів, графіка, виставка, ЛІМ