• Головна
  • Новини
  • Заходи у Львівському історичному музеї до Міжнародного дня музеїв
Заходи у Львівському історичному музеї до Міжнародного дня музеїв

Заходи у Львівському історичному музеї до Міжнародного дня музеїв

13 травня 2017, 15:48

15 травня у Львівському історичному музеї (пл.Ринок, 6) відбудеться ряд заходів у рамках ІХ-го Міжнародного фестивалю єврейської музики «LvivKlezFest – 2017»:

· 13:00 - прес-конференція з нагоди відкриття фестивалю (Конференц-зал ЛІМ);

· 14:00 - відкриття виставки «Раритети єврейської спадщини» (автор – старший науковий співробітник ЛІМ Тетяна Лозова, організатори: Львівський історичний музей та Львівський обласний єврейський фонд «Хесед-Ар’є»). На виставці представлено цікаві раритетні предмети іудаїки релігійного і побутового призначення (вироби із срібла, металу, кераміка, стародруки, рукописи, тканини, твори живопису і графіки, монети, медалі та ін.) з фондів львівських музеїв (Львівського історичного музею, Львівського музею історії релігії, Національної галереї мистецтв ім.Бориса Возницького), Львівської національної наукової бібліотеки України ім.Василя Стефаника та приватних колекцій. Виставка присвячена Максиміліану Гольдштейну - відомому мистецтвознавцю і колекціонеру, ініціатору створення й останньому директору Єврейського музею у Львові, який існував з 1934 до 1941 р. (1 поверх);

· 15:00 - святковий концерт за участю Оркестру єврейської музики під керівництвом Лева Фельдмана з м.Чернівці (Італійське подвір’я)

16 травня о 16:00 відбудеться відкрття виставки «Будь Я.К.: поет і мода» (пл.Ринок, 6, 3 поверх). В основі виставки – музейні предмети з фондових колекцій Державного літературного музею Янки Купали (Республіка Білорусь). Цей проект пропонує новий погляд на образ Народного поета Білорусі Янки Купали – представника еліти, однієї з перших медійних осіб Білорусі в умовах епохальних змін кінця ХІХ – І половини ХХ століття. Представлені на виставці меморіальні речі Янки Купали, фотографії поета 1904-1940 рр., більшість з яких маловідомі, – це своєрідне матеріальне свідчення повсякденного життя поета. Вони, немов своєрідна хроніка, зберігають вигляд творця, спогади про Янку Купалу, його сучасників, які свідчать, що поет завжди виділявся елегантністю і стилем.

18 травня з 9:30 - Урочисте святкування Міжнародного дня музеїв колективом Львівського історичного музею (Італійське подвір’я). В програмі, зокрема, виступ музичних колективів Львівської музичної школи-інтернату ім.С.Крушельницької.
Теми:  заходи, ЛІМ