• Головна
  • Новини
  • Виставка „Захочеш — і будеш!“ (до 110-ї річниці від народження О. Кандиби (Ольжича)
Виставка „Захочеш — і будеш!“ (до 110-ї річниці від народження О. Кандиби (Ольжича)

Виставка „Захочеш — і будеш!“ (до 110-ї річниці від народження О. Кандиби (Ольжича)

15 грудня 2017, 13:45

21 липня 2017 року виповнилося 110 років від народження знаного українського вченого, археолога, поета, одного з чільних діячів ОУН Олега Кандиби (Ольжича).

З нагоди відзначення цієї дати 14 грудня у Львівському історичному музеї (пл.Ринок 6, 3 поверх) відкрилась виставка „Захочеш — і будеш!“.

Участь у відкритті виставки взяли: директор Львівського історичного музею Роман Чмелик, заступник голови Львівської облдержадміністрації Оксана Стоколос-Ворончук, директор Департаменту розвитку Львівської міської ради Наталія Бунда, провідник Львівської обласної ОУН Олег Гринюк, автори виставки, працівники Львівського історичного музею Емілія Зарубій та Оксана Куценюк. Після відкриття виставки відбувся круглий стіл, на якому з доповідями виступили: Дмитро Павлів ("Перша Муза Олега Кандиби"), Микола Крупач ("Літературні зацікавлення Олега Ольжича"), Мирослав Фіцуляк ("Олег Кандиба — чільний діяч ОУН"), Сергій Кот ("Фундація ім. Олега Ольжича у Києві"), Емілія Зарубій ("Виставка Львівського історичного музею „Захочеш і будеш!“).

https://www.facebook.com/groups/111426755547336/permalink/1657267077629955/

 

***********************************************************************

Олег Кандиба — одна з найвидатніших постатей в історії України. Діяльність Олега Кандиби як науковця була багатогранною і плідною. Молодий вчений проводив польові археологічні дослідження, працював в археологічному відділі Чеського національного музею, на кафедрі археології Українського вільного університету. Його праці друкували у спеціалізованих виданнях Англії, Німеччини, Чехії, Югославії. Із початком 1930-х років О. Кандиба заявив про себе і як самобутній і ориґінальний поет. З кінця 30-х років О. Кандиба свідомо зробив вибір на користь політичної і революційної діяльності. Він очолив дуже важливий сектор ОУН — Культурну Референтуру Проводу Українських Націоналістів (КР ПУН). Впродовж 1939—1941 років керував Революційним Трибуналом ОУН, був членом Проводу Українських Націоналістів та його головою в січні — травні 1944 р. Загинув О.Кандиба 10 червня 1944 року у концентраційному таборі Заксенгаузен (Німеччина), до останнього подиху залишившись вірним ідеї вільної і сильної Української держави.

Автори виставки мали на меті показати життєвий та творчий шлях Олега Кандиби. Щоб усебічно висвітлити багатогранний талант знаного вченого, автори звернулися до багатьох інституцій з пропозицією взяти участь у створенні виставки.

На заклик відгукнулися:

• Львівська обласна і міська Організації Українських Націоналістів;

• Відділ україніки Національної наукової бібліотеки України імені Василя Стефаника;

• Фундація ім. Олега Ольжича (Київ);

• Музей Української революції (Київ);

• Відділ археології Інституту українознавства ім. І. Крип’якевича НАН України;

• Бібліотека-філія № 6 ім. О. Ольжича ЦБС для дорослих м. Львова.

На виставці представлено понад 100 експонатів. Серед них — реліквії: рукописи та археологічні рисунки вченого, збірки його творів. Відвідувачі можуть побачити знахідки з місцевостей, де Олег Кандиба проводив розкопки, численні світлини з різних періодів його життя.

Фото: Роман Геринович, Руслан Кошів
Теми:  Ольжич, виставка