Виставка «Франція поруч»

Виставка «Франція поруч»

15 травня 2018, 09:53

"Французька весна" нарешті принесла тепло й до Львова.

У рамках 15 -го фестивалю «Французька весна» 2 квітня в Кам'яниці Корнякта (пл.Ринок 6) відбулося відкриття виставки "Франція поруч".

Виставка пропонує глядачеві зануритися в атмосферу «французького» Львова за допомогою пам’яток зі збірки Львівського історичного музею. Експозиція збудована за хронологічним принципом у вигляді низки тематичних блоків, які демонструють прямі чи опосередковані взаємозв’язки між Францією і Львовом, розкриваючи їх через історичні постаті чи події.

На відкритті виступили: Посол Франції в Україні Ізабель Дюмон, голова Львівської облдержадміністрації Олег Синютка, міський голова Львова Андрій Садовий, директор Львівського історичного музею Роман Чмелик, директор "Альянс Франсез" Львів Ніколя Фасіно, заступник директора ЛІМ, куратор виставки Галина Скоропадова.

Ізабель Дюмон вручила почесні нагороди Франції львів'янам: за популяризацію французької мови і культури орден Академічних пальм - Наталіії Демчук, яка очолювала Альянс Франсез Львова (з 2002 року до 2017 року); за вклад у поширення мистецтва і літератури Франції у світі орден Мистецтв та літератури - Василю Кметю, директору Наукової бібліотеки ЛНУ ім.І.Франка, чинному Президенту Альянс Франсез Львова, Роману Чмелику, директору Львівського історичного музею, а також Маркіяну Іващишину, директору арт-центру «Дзиґа».

На завершення свята перед присутніми виступив джазовий гурт "Domergue-Litvinyuk Project".

Фото: Роман Геринович, Руслан Кошів

https://www.facebook.com/groups/111426755547336/permalink/1769131673110161/

 
Теми:  Виставка, Франція