Виставка "ВЕЛИКОДНІ МЕРЕЖИВА МЕЖИГІР’Я" (ЗАВЕРШЕНА)

Виставка "ВЕЛИКОДНІ МЕРЕЖИВА МЕЖИГІР’Я" (ЗАВЕРШЕНА)

04 квітня 2018, 20:45

"ВЕЛИКОДНІ МЕРЕЖИВА МЕЖИГІР’Я" - так називається виставка з фондів Національного музею українського народного декоративного мистецтва у Києві, яка 3 квітня відкрилася у Львівському історичному музеї (пл.Ринок 6, 3 поверх).

У Національному музеї українського народного декоративного мистецтва у Києві зберігається найбільша в Україні колекція виробів Києво-Межигірської фаянсової фабрики (1798-1877). Вперше частина з них представлена на виставці у Львівському історичному музеї, а саме: великодні яйця, ікони, розп'яття, лампадки, декоративні тарелі (зокрема з портретами Т.Шевченка, П.Куліша), чайний, кавовий і столовий посуд, вази, кашпо, набори для письма, набори для вмивання, свічники, прес-пап’є, тощо.

Києво-Межигірська фаянсова фабрика проіснувала майже 80 років. Незважаючи на те, що продукція підприємства виготовлялася під впливом західно-європейських зразків, місцевим майстрам, завдяки своєрідному формотворенню і системі декорування, вдалося створити свій власний неповторний стиль.

Виставку представили: директор Львівського історичного музею Роман Чмелик, генеральний директор Національного музею українського народного декоративного мистецтва Людмила Строкова, заступник директора ЛІМ, куратор виставки Галина Скоропадова, провідний спеціаліст ЛІМ Ольга Перелигіна.

Запрошуємо львів'ян і гостей міста відвідати цю цікаву виставку. Особливо зважаючи на те, що представлені фаянсові шедеври вперше покинули межі Києва.

Фото: Руслан Кошів

https://www.facebook.com/groups/111426755547336/permalink/1769350866421575/

  
Теми:  виставка, Великдень, ЛІМ