• Головна
  • Новини
  • Виставка «Археологічні знахідки Палацу Великих Князів Литовських. Повсякденність Вільнюського двору»
Виставка «Археологічні знахідки Палацу Великих Князів Литовських. Повсякденність Вільнюського двору»

Виставка «Археологічні знахідки Палацу Великих Князів Литовських. Повсякденність Вільнюського двору»

10 серпня 2018, 14:45

9 серпня у Львівському історичному музеї (пл. Ринок, 24, 4 поверх) відкрилася виставка «Археологічні знахідки Палацу Великих Князів Литовських. Повсякденність Вільнюського двору».

Виставка підготовлена Національним Музеєм – Палацом Великих Князів Литовських (Вільнюс, Литовська Республіка).

Археологічний комплекс Вільнюських замків і палац Великих князів Литовських є неоцінимим джерелом для пізнання трьохтисячолітньої історії Литви.

Автентичні археологічні знахідки ХІV-ХVІІ ст., інформаційні стенди та макети познайомлять відвідувачів історичного музею з історією Вільнюського замку і Палацу Великих Князів Литовських. Перші археологічні дослідження ансамблів Вільнюськів замків були розпочаті ще на початку ХХ ст., а починаючи з 1987 року майже три десятиліття тривали систематичні і цілеспрамовані дослідження.

Національний Музей – Палац Великих Князів Литовських у своїх фондах зберігає близько півмільйона різних знахідок, які відображають факти життя мешканців та придворних замку: харчування, полювання, одяг, розваги, гігієна і т.п. Для того, щоб максимально і у різних розрізах презентувати усе це, на виставці представлено близько 200 цінних знахідок, виготовлених з дерева, каменю, металу, кераміки, кістки та інших матеріалів, які допоможуть відвідувачам ознайомитись з елементами прикраси інтер'єру двору епохи Готики, Ренесансу і раннього Бароко, з обладунками і зброєю замкового гарнізону, зі звичками харчування та особливостями щоденної гігієни придворних осіб палацу.

Виставку презентували: директор Львівського історичного музею Роман Чмелик, директор Національного Музею – Палацу Великих Князів Литовських Відас Долінскас, куратор виставки Маріюс Узорка. Слово на відкритті мали також: заступник голови ЛОДА Оксана Стоколос-Ворончук, заступник голови Львівської обласної ради Андрій Білоус, представник Почесного Консульства Литвської Республіки у Львові Беатріс Білявців.

Виставка працюватиме до 15 жовтня.

Запрошуємо!

Фото: Руслан Кошів

https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=1937247836311970&id=637212779648822

Про подію у ЗМІ: http://photo-lviv.in.ua/u-lvovi-vidkryly-unikalnu-vystavku-skarbiv-z-rezydentsiji-velykyh-knyaziv-lytovskyh/

https://galinfo.com.ua/news/u_lvovi_pokazaly_arheologichni_znahidky_palatsu_velykyh_knyaziv_lytovskyh_293237.html