Анонс виставки "Історія на сірникових мініатюрах"

Анонс виставки "Історія на сірникових мініатюрах"

02 квітня 2012, 10:40

6 квітня 2012 року о 16.00 год. в приміщенні виставкового залу Львівського історичного музею (пл. Ринок, 6) відбудеться відкриття виставки «Історія на  сірникових мініатюрах». Це перша в Україні філуменістична виставка, побудована за матеріалами приватної колекції Галини Панахид. Виставка триватиме впродовж квітня 2012 року.

Відвідувачі виставки зможуть поглянути на історію епохи через призму використання простих речей побутового вжитку – сірників. Також буде представлена коротка історія винаходу та вдосконалення сірників. Будуть показані сірникові коробки різних форм і розмірів, етикетки різної тематики, філуменістична література.

На виставці будуть представлені матеріали з приватної колекції Галини Панахид, яка впродовж 25 років зібрала одну з найбільших в Україні колекцій сірникових етикеток (20 тис. шт.). Серед експонатів – сірникові етикетки кінця ХІХ – поч. ХХ ст.; тематичні серії сірникових етикеток 1950-1980-тих років (рослини і охорона природи, тваринний світ і браконьєрство, техніка, мистецтво, спорт, реклама, радянська агітація та пропаганда, космос, архітектура та ін.). Окремо будуть виділені теми: «Україна на етикетках 1950-1980 рр.» та «Сучасні українські сірники». На виставці будуть представлені етикетки з 20 країн, у тому числі тих, яких сьогодні вже немає на політичній карті світу (Чехословаччини, Німецької Демократичної Республіки, Югославії, Бірми). Крім етикеток експонуватимуться календар із сірників, сірникові коробки і власне сірники (різних кольорів, розмірів, форм і призначення - кухонні, камінні, мисливські тощо).

Нагадуємо, що передуватиме виставці «Історія на  сірникових мініатюрах» прес-конференція, яка проходитиме в конференц-залі Музею (пл. Ринок, 6) о 15:00 6 квітня 2012 року. Відкриття виставки о 16:00. 
Теми:  пл. Ринок 6, виставка