• Головна
  • Новини
  • Відкриття нової експозиції відділу Давньої історії України
Відкриття нової експозиції відділу Давньої історії України

Відкриття нової експозиції відділу Давньої історії України

02 січня 2013, 14:43

У відділі Давньої історії України Львівського історичного музею після проведення ремонтних робіт, встановлення нового обладнання та перебудови експозиції відкрили два зали, які висвітлюють історію Львова ХІV— поч. ХІХ ст.

Відкриття нової експозиції — 3 січня 2013р. о 14 год. у відділі Давньої історії України Львівського історичного музею, що на пл. Ринок, 24.

Чільне місце в експозиції через вісім років після експонування  на виставках у різних містах Республіки Польща в Музеї зайняла картина художників З. Розвадовського і С. Яновського „Львів у ІІ половині ХVІІІ ст.“, яка  написана у 1929 році на основі макета м. Львова, виконаного архітектором та інженером В. Долинським.

В експозиції представлено чимало цікавих пам’яток, зокрема такі раритети, як церемоніальні срібні ключі від брам і хвірток міста Львова ХVІІІ ст., макет ратуші ХVІІ ст. (авторства архітектора  Я. Вітвицького),  флюгер у вигляді лева, який був на шпилі ратуші XVII ст., срібна кельма, виготовлена 14 жовтня 1826 р. для  закладання  нової ратуші.

Відвідувачі мають можливість побачити „Магдебурзьке право“ 1580 року—книгу, надруковану у Львові в похідній королівській друкарні, церемоніальний і катівські мечі ХVІ ст.,  знаки львівських цехів, оригінальні  ремісничі вироби  ХVІ—ХVІІІ ст. Експозицію поповнили нові цікаві пам’ятки, зокрема робота невідомого автора —  скульптурний погрудний портрет консула Львова першої половини ХІХ ст. Йоанна Гоме,  гравюра Ф. Гогенберга «Вид Львова на поч. XVII ст.» за рис. А. Пассаротті (1618 р.), гравюра «Святоюрський ярмарок»  К.Ауера (20-ті роки ХІХ ст.).

Запрошуємо львів’ян  та гостей міста відвідати оновлену експозицію відділу Давньої історії України на пл. Ринок, 24.

ОНОВЛЕНО: фотографії з презентації можна переглянути у ФОТОГАЛЕРЕЇ.
Теми:  виставка, експозиція, історія, Україна