Італійське подвір’я

Однією з найвизначніших пам’яток цивільної ренесансної архітектури ХVІ ст. в Україні є кам’яниця Корнякта на пл. Ринок, 6 у Львові. Творець будинку архітектор Петро Барбон, італієць за походженням, поєднав у ньому форми італійського ренесансу з місцевими старовинними традиціями будівництва.
   В будинку є прекрасне просторе внутрішнє подвір’я в стилі італійського Ренесансу з триярусними відкритими галереями, що чарують ритмом аркад, спертих на колонах тосканського ордеру. Вражає гармонійність пропорцій подвір’я. Масивні, легко опуклої форми колони першого поверху замінюються на наступних поверхах стрункішими і більш граціозними колонами, які на третьому поверсі завершуються іонічними капітелями.
   У подвір’ї зберігається дзвін, відлитий у Львові (1586 р.); рештки „стовпа ганьби“, встановленого у Львові на пл. Ринок, наприкінці ХVІ ст. та реконструкція „стовпа“, виконана у 1973 р., скульптура лева - символу давнього Львова, витесаного з каменю наприкінці ХVІ ст.

Подвір’я має прекрасну акустику. Тут проводяться концерти камерної музики, знімаються фільми.
   Це одне з найулюбленіших місць відпочинку львів’ян та гостей міста. У кав’ярні, що розташована тут, за філіжанкою кави можна приємно спілкуватись, слухати чарівну музику і насолоджуватись красою та величчю унікальної архітектури.