Тактильність / Аудіодискрипція

Спільний проєкт Львівського історичного музею, Департаменту з питань культури, національностей та релігій Львівської ОВА та Ресурсного центру "Безбар'єрна Україна" дозволить стати ближчими та зрозумілішими інклюзивним групам відвідувачів. Науковці ЛІМ підготували інформацію про музейні артефакти для тактильних зображень та підписів шрифтом Брайля. Це, зокрема, полотно "Панорама Львова ІІ пол. XVIII ст.", портрети князя Лева Даниловича й Ізидора Шараневича, а також т. зв. "сокільський" прапор з постійної експозиції "Музей історії Львова". З допомогою авдіодискрипції (тифлокоментування) особи з вадами зору через QR-коди зможуть прослухати аудіозаписи з описом пам'яток, представлених у відділі ЛІМ "Музей історії Львова".

«Князь Лев Данилович»
Художник: Лука Долинський
Кін.XVIII ст.
Полотно; олія

На картині художника Луки Долинського кінця XVIII століття зображено постать князя Лева у зрілому віці з густою довгою бородою. Князь одягнений в захисний лицарський металевий обладунок поверху якого накинута мантія
червоного кольору оздоблена білим хутром. Поверху плаща одягнено коштовний князівський ланцюг з хрестом на грудях. На голові у князя корона червоного кольору з дорогоцінним камінням увінчана маленьким хрестом.
У правій руці князь тримає булаву у лівій меч. Позаду князя панорама княжого Львова з написом у горі «Лев, князь галицький, основатель Львова Р.Б.
АСО/1270/»

Прослухати можна тут

«Ізидор Шараневич, історик, археолог, очільник Ставропігійського
інституту»
Художник: Теодор Демків
ІІ пол. ХІХ ст.
Полотно; олія

На картині зображено Ізидора Шараневича. Історика, археолога, очільника
ставропігійного інституту котрий сидить у кімнаті на стільці поклавши праву
руку на стіл. Персонаж з сивиною на голові та довгими сивими вусами в
окулярах. Одягнений в чорне довге пальто з чотирма ґудзиками, білу сорочку з
герсівкою. На задньому плані привідкрита штора через котру видніє будівля
вежі Корнякта. Також позаду зображено меблі того часу (креденс) на полицях
котрого знаходяться речі з цієї епохи (чаші, хрести). Картина окрім Ізидора
Шаранечича відображає частину міщанського помешкання епохи XIX століття.

Прослухати можна тут

«Панорама Львова ІІ пол. XVIII ст.»

Художники: Зигмунд Розвадовський, Станіслав Яновський
Львів.1929 р.
Полотно; олія

Полотно вражаючих розмірів 8х3 м. презентували у 1929 році в окремому павільйоні на крайовій виставці у Познані. Створена на основі напрацювань архітектора та інженера Вітольда Долінського, який детально вивчив архітектуру міста, архівні документи, малюнки, графічні зображення.
На передньому плані ліворуч представлена окрема одноповерхова будівля. Далі показано широкий рів з водою, через який прокладено місток, що веде до одного з чотирьох входів до міста – т. зв. «Єзуїтської» хвіртки.
Паралельно рову з водою проходить т. зв. Низька стіна (другий зовнішній мур). Ліворуч на розі міських укріплень – одна з найважливіших фортифікацій Низький Замок. Праворуч — бастея (напівкругла відкрита фортифікаційна
споруда, призначена для оборони муру вогнепальною зброєю). Мури, які оточували місто, символізували його незалежність, хоча основним було їх оборонне призначення. На першому плані розташовані масивні вежі та оборонні стіни Високого муру, за якими представлені дахи житлових будинків, вежі міської ратуші, храмів – кафедрального собору та Успенської церкви, монастирів – францисканців, єзуїтів, домініканців, кармелітів босих, бернардинів.
На вершині пагорба — фортечні стіни Високого Замку.; Панорама Львова XVIII ст.; цінна не тільки як оригінальний мистецький твір, але й як пам’ятка, що донесла до нас зображення багатьох неіснуючих нині споруд стародавнього Львова.

Прослухати можна тут

Прапор товариства «Сокіл» (?)
Поч. ХХ ст.
Шовк, мішковина, вовняні нитки;
аплікація, вишиття, пошиття, рельєфне гаптування

Прапор має розміри 123х100 см., виготовлений із зеленого шовку. З трьох сторін по периметру полотнища — аплікація блакитно-жовтих трикутничків. По центру — аплікація із зображенням коронованого лева жовтого кольору з
піднятим хвостом, що здіймається на скелю на тлі блакитного неба. Півколом над композицією — напис «Де сила – там воля».

Як регіональний герб Львівської землі у вигляді лева на скелі відомий з XV ст. У XV—XVI ст. лев був присутній на великих печатках польських королів як символ Русі, поруч із польським орлом, литовською погонею і прусським орлом.

Починаючи з Революції в Австрійській імперії 1848 року став одним із політичних символів русинів (українців). «Руський» лев був одним із символів українського фізкультурного товариства «Сокіл» у Львові.

Від барв герба походять кольори державного прапору України — жовтий (золотий) і синій.

Прослухати можна тут