Відкриття Музею історії Львова

21.12.2020 #Новина

Отже подія, яку всі так з нетерпінням чекали, стала реальністю. Сьогодні, 21 грудня, у присутності багатьох друзів Львівського історичного музею, відбулося відкриття Музею історії Львова, відділу ЛІМ.
У знаменитій Чорній кам’яниці на площі Ринок, 4 розмістилась експозиція, яка презентує історію Львова давню і сучасну. Представлено майже 750 автентичних пам’яток з 30-ти фондових збірок Львівського історичного музею. Серед них чимало раритетів: символічні ключі від міста, печатки магістрату, інавгураційні ланцюги президента та мера, макет ренесансної ратуші, цехові відзнаки, королівські грамоти, стародруки, продукція монетного двору, роботи знаних скульпторів, малярів, ювелірів, меморіальні речі. Всі вони пов’язані з містом та його соціумом — свідками та учасниками його творення. Лейтмотив нової експозиції: Львів — стародавнє місто, політичний та економічний центр на пограниччі релігій та культур, носії яких сформували його неповторний та унікальний образ.
Музей історії Львова представляє відвідувачу артефакти в єдиному просторі, умовно розділеному на три рівні (поверхи) та одинадцять тематичних блоків. На стінах вздовж сходів представлено хронологію Львова. Візуальний ряд експозиції доповнюють світлини, виконані у більшому форматі з оригіналів, що зберігаються у фондах. Для кожного тематичного розділу створено спеціальні мультимедійні кіоски, які містять додаткові відомості про окремі експонати, їхні деталізовані описи, фотографії, карти.
На відкритті директор Львівського історичного музею Роман Чмелик коротко ознайомив присутніх з процесом створення та концепцією музею й надав слово почесним гостям: Ірині Гримак, голові Львівської обласної ради; Максиму Козицькому, голові Львівської обласної державної адміністрації; Андрію Москаленку, заступнику міського голови Львова; Степану Павлюку, директору Інституту народознавства НАН України. Опісля присутні ознайомились із експозицією новоствореного музею, який з нетерпінням чекає на відвідувачів.
До зустрічі в Музеї історії Львова!
Фото: Роман Геринович, Руслан Кошів.

Більше світлин тут

Відео тут

Відомі львів'яни про Музей історії Львова:

Зеновій Мазурик про Музей історії Львова

Михайло Кобрин про Музей історії Львова

Андрій Салюк про Музей історії Львова

Орест Малиць про Музей історії Львова

Богдан Тихолоз про Музей історії Львова

Роман Чмелик: "Такий музей потрібен у Львові"

Степан Павлюк про Музей історії Львова