Відкриття виставки "Львів: подорож у середні віки"

31.05.2019 #Виставка

Відкриття: 4 червня 2019 р. о 14 год.

Адреса: Львівський історичний музей, Музей історії України

пл. Ринок, 24, виставкова зала, 4-й поверх

Львів - одне з найбільших міст України, місто з давніми культурними традиціями. Львів розміщений у центрі Європи. Все це стало об'єктивним чинником його економічного і культурного розвитку. Копітка праця львівських археологів упродовж останнього чверть століття дозволила нам краще зрозуміти непростий шлях становлення та розвитку Львова.

Пропонована виставка - можливість на мить доторкнутися до історії, уявити, як жили наші предки, чим користувалися у побуті, як розважалися. Виставка побудована на матеріалах археологічних розкопок, які проводили на теренах Львова у 1999-2013 роках працівники Науково-дослідного центру "Рятівна археологічна служба" Інституту археології НАН України. Вони походять з 32 об'єктів археологічних досліджень, проведених в історичній частині Львова. До уваги відвідувачів - понад 500 артефактів. Найдавніші знахідки датують слов'янським,

за висловлюванням істориків - "дописемним", часом, тобто VІІІ-ІХ ст. Частину цих пам'яток 2011 року виставляли у Львівському історичному музеї у виставковій залі Палаццо Бандінеллі. В 2016-2018 роках у багатьох містах Польщі: Кракові, Вроцлаві, Любліні, Варшаві, Познані, Біскупіні побувала виставка "Врятовані скарби підземного Львова", яка представляла дослідження "Рятівної археологічної служби". У Львові в такій кількості артефактів діяльність цієї Інституції репрезентовано вперше.

Серед унікальних знахідок - енколпіони ХІІ-ХІІІ ст. - хрести-релікварії, куди вкладали мощі святих; кахля ХV-ХVІ ст., орнаментована рельєфним геральдичним зображенням, де три стилізовані герби - Львова, Великого князівства Литовського та Польщі - об'єднані в один сюжет. Експонується срібна таця ХV-ХVІ ст.з найдавнішим, відомим історикам, гербом Львова на металі.Однак більшість репрезентованих артефактів є речами щоденного вжитку львів'ян, які жили в різні історичні епохи.

Доповнюють виставку і допомагають перенестись у глибину віків графічні твори митців ХVІІІ-ХІХ ст. із фондів Львівського історичного музею.

Організатори виставки: Львівський історичний музей та Науково-дослідний центр "Рятівна археологічна служба" Інституту археології НАН України.

Куратори виставки: Оксана Куценяк (тел.097-8435507), Емілія Зарубій, Микола Майорчак.