Відкриття виставки «Вінценз. Бібліотека»

08.02.2021 #ВИСТАВКА

8 лютого у Львівському історичному музеї (пл. Ринок, 6, Італійське подвір'я, Конференц-зал) відбулося відкриття виставки «Вінценз. Бібліотека», яка присвячена видатній особистості - Праведнику народів світу, польському письменнику Станіславу Вінцензу.

Станіслав Вінценз сформувався в габсбурзькій Галичині, в гуцульських Карпатах, у Коломийській гімназії, у Віденському університеті, в інтелектуальних салонах Львова. Постать Вінценза є знаковою, його називають «Гомером Гуцульщини».

Центром експозиції виставки є унікальні примірники книг з бібліотеки Станіслава Вінценза, які були придбані народним депутатом України Миколою Княжицьким. Її доповнюють банери у Італійському подвір'ї з розповіддю про життєвий шлях письменника-гуманіста.

На відкритті слово мали знані діячі культури і освіти, політики, митці з України та Польщі, зокрема: директор ЛІМ д.і.н. Роман Чмелик, депутат Верховної ради України Микола Княжицький, голова ЛОДА Максим Козицький, віцеректор Українського Католицького Університету у Львові Мирослав Маринович, історик, журналіст Андрій Павлишин, голова комісії з питань бюджету Львівської облради Володимир Квурт, автор концепції виставки художник Володимир Костирко.

Виставка експонуватиметься у Львівському історичному музеї з 8 по 22 лютого 2021 року, а після цього книги будуть передані інформаційно-культурному центру ім. Митрополита Андрея Шептицького Українського католицького університету у Львові для подальшого дослідження.
Виставка відбувається за підтримки та сприяння Львівського історичного музею, громадської організації «Всеукраїнський демократичний форум», медійний партнер – телеканал «Еспресо».

Фото: Христя Гавран, Роман Метельський, Руслан Кошів.

https://www.facebook.com/lviv.historical.museum/posts/3817442224959179