Виставка "Ян Новак-Єзьораньскі. Місія: Польща"

09.10.2019 #Виставка

8 жовтня у Львівському історичному музеї на галереї 2 поверху Італійського подвір'я (пл.Ринок, 6) відбулося відкриття виставки „Ян Новак-Єзьораньскі. Місія: Польща”, яку створив Музей "Пан Тадеуш" (м.Вроцлав) за підтримки Генерального консульства РП у Львові.

Виставка присвячена незвичайній біографії видатного громадського діяча, легендарного "Кур’єра з Варшави" Польської підпільної держави, багатолітнього керівника польської радіостанції "Вільна Європа" Яна Новака-Єзьораньскі. Попри безмежну любов до своєї батьківщини Польщі, відродженню незалежності якої Я.Новак-Єзьоранські присвятив усе своє життя, він тверезо оцінював польсько-українські стосунки.

Зокрема на зустрічі, яка відбулася в Центрі культури в Підкові Лєсній поблизу Варшави 24 квітня 1998 р. він сказав: "Що стосується міжвоєнного періоду, я не сумніваюся, що Польща завдала українцям кривди більше через те, що вона була сильнішою, мала свою державу. Але я думаю, що повернення в минуле - це проти наших основних інтересів... Я вважаю, що незалежність України та економічний розвиток України настільки ж важливі для Польщі, як і приналежність до НАТО. Якщо Україна зміцниться економічно, якщо держава зміцниться, якщо Росія визнає незалежність України у її теперішніх межах, ми в безпеці. Бо це буде кінцем російського імперіалізму. Якщо буде навпаки, якщо Україна втратить свою теперішню незалежність або змушена буде піти на деякі територіальні поступки, я переконаний, що це посилить російський імперіалізм, і ми рано чи пізно з цим матимемо проблеми, навіть перебуваючи в НАТО".

На відкритті виставки слово мали: заступник директра Львівського історичного музею Галина Скоропадова, в.о. Генерального консула РП у Львові Катажина Солек, зав.відділом Музею "Пан Тадеуш" Маріуш Урбанек.

Фото: Роман Геринович