Історико-меморіальний музей Євгена Коновальця

Тимчасово зачинено

Історико-меморіальний музей Євгена Коновальця, одного з ідеологів українського націоналізму, заснований з ініціативи Товариства української мови імені Тараса Шевченка (1990 р.) у родинному будинку Коновальців  в с. Зашкові Жовківського р-ну Львівської обл. Музей є сектором „Музею визвольної боротьби України“ – відділу Львівського історичного музею (з 1993 р.).

14 червня 1991 р. з нагоди 100-річчя від народження Є. Коновальця поблизу Музею встановили пам’ятник (скульп. Р. Романович, арх. В. Литвин), зруйнований невідомими, але незабаром відновлений (залишки першого пам’ятника збережено на подвір’ї Музею). 

 

Експозиція Музею розміщена в чотирьох кімнатах. Матеріали, зібрані у першій кімнаті, розповідають про дитячі та юнацькі роки Євгена Коновальця. До огляду відвідувачами — запис в метричній книзі про народження Євгена, світлини родинної садиби Коновальців, документи місцевого осередку „Просвіти“ та періоду навчання Є. Коновальця у Львівському університеті, видання з особистої бібліотеки майбутнього українського Провідника. Ориґінальні експонати у другій кімнаті відображають військову діяльність Є. Коновальця у 1917—1920 рр., розкривають різноманітні аспекти українського визвольного руху, зокрема періоду діяльності Українських січових стрільців, Центральної ради, Гетьманату. Виклад теми доповнюють схеми найважливіших боїв. Домінантою музейної експозиції є матеріали, розміщені у третій кімнаті. Тут у центрі уваги — створення Першого Проводу українських націоналістів на чолі з Є. Коновальцем, проведення Першого Конгресу українських націоналістів, на якому засновано Організацію українських націоналістів (ОУН). Завершує експозицію Музею документальна розповідь про трагічну загибель Є. Коновальця 23 травня 1938 р. у м. Роттердамі (Нідерланди) і вшанування його як державного діяча. 

Серед музейних раритетів — численні документи й світлини, українські та зарубіжні видання, предмети побуту родини: образ Св. Терези — родинна реліквія сім’ї Коновальців, серветка, яку вишила мати, крісло батька, меблі з помешкання Є. Коновальця у Римі, а також живі свідки історії — три дуби, посаджені Є. Коновальцем на честь своїх синів Євгена, Степана та Мирона.

Музей щорічно 23 травня та 14 червня проводить заходи на вшанування пам’яті командира корпусу Січових стрільців, засновника Української військової організації та ОУН, полковника Євгена Коновальця (14.06.1891―23.05.1938 рр.).

Експозиція відкрита з 10.00 до 17.30 
Каса працює до 17.00 
Вихідний день  середа

Вхідні квитки:
- для дорослих — 30 грн;
- для учнів, студентів та пенсіонерів — 10 грн;
- сімейний квиток — 110 грн (2 дорослих, 2 дітей)
Екскурсійне обслуговування — 100 грн. (до 20 осіб)

Контакти:
Історико-меморіальний музей Євгена Коновальця
(с. Зашків Жовківського р-ну Львівської обл.)
Зав. сектору —  Ігор Селецький
Тел. +38 (098) 5478117
Email: seletsky.igor@gmail.com